رنگ پوست = سلامتی

رنگ پوست نشان دهنده سلامتی است

رنگ پوست نشان دهنده سلامتی است

محققان از دانشگاه بریستول واندرو در انگلستان دریافتند که رنگ پوست اشخاص برچگونگی سلامتی تاثیر گذار است و رژیم غذایی برای بدست آوردن رنگ و روی ایده آل بسیار مهم است.

به گزارش کنجکاو از” ساینس دیلی ” دکتر یان اسفانکه هم اکنون در دانشگاه بریستول است، می گوید: “تحقیقات قبلی در صورت روی شکل صورت یا بافت پوست متمرکز بود، اما یکی از مهمترین مشخصات متغیر صورت، رنگ پوست است.”

“ما از تحقیقات قبلی مان دانستیم که افرادی که خون بیشتری و اکسیژن بیشتری در پوست شان دارند، به نظر سالم می آیند، سپس ما تصمیم گرفتیم تا ببینیم دیگر رنگ ها چه تاثیری بر درک سلامتی دارند.این  به ما نشانه هایی می دهد تا بدانیم دیگر رنگدانه های پوستی ممکن است مرتبط با ظاهر سالم باشد.”

پوستی که سرشار از خون و پر از اکسیژن است، اشاره بر قلب و ریه ای قوی دارد، یافته های این تحقیقات تایید می کد که رنگ قرمز پوست نشانه سلامتی است.یگاری ها و افراد دیابتی یا بیماران قلبی رگ های خونی کمتری در پوست شان دارند، و در نتیجه پوستشان کم رنگ تر به نظر می آید.

مزیت بیشتر طلایی بودن یا رنگ زرد تیره پوست به عنوان سلامتی که توسط “رنگدانه های کارتنوئید” توضیح داده می شود، ما از میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی مان بدست می آوریم.

این رنگدانه های گیاهی آنتی اکسیدان های قوی هستند که ترکیبات خطرناکی را که بدن در زمان بیماری تولید می کند، می خیساند. همچنین، آنها برای سیستم های ایمنی و تولیدمثلی ما نیز مهم است و از سرطان جلوگیری می کند.

آنها رنگدانه های غذایی مشابه هستند که پرندگان و ماهی ها با رنگ روشن از آن  استفاده می کنند تا سلامتی شان را نشان دهند و جفت خویش را جذب کنند، و محققان عقیده دارند که مکانیسم های زیستی مشابه نیز ممکن است در بشر به این شیوه عنل کند.

استفان گفت:” ما در غرب، اغلب فکر می کنیم که برنزه شدن در آفتاب،بهترین روش برای بهبود بخشیدن به رنگ پوست است، اما تحقیق ما پیشنهاد می کند که زندگی کردن با یک شیوه زندگی سالم با یک رژیم غذایی خوب ممکن است بهتر به نظر آید.

ملانین، رنگدانه­ای که وقتی پوست در معرض آفتاب قرارمی گیرد، موجب رنگ برنزه می شود،پوست را تیره تر و زردتر می کند، اما شرکت کنندگان در این تحقیق می خواهند پوست شان را روشن تر و زردتر کنند تا سالم تر باشند.

پروفسور دیوید پرت، مسئول آزمایشگاه ادراک در دانشگاه اندرو، جایی که تحقیق انجام شد، می گوید: “این کشف خیلی هیجان برانگیز است و یک راه امیدبخش برای علامت سلامتی را نشان می دهد.”

“آنچه که ما می خوریم و نه فقط چقدر می خوریم، برای سلامت مهم است. تنها روش طبیعی که در آن ما می توانیم پوستمان را روشن تر و زردتر کنیم، خوردن رژیم غذایی خیلی سالم با میوه و سبزیجات فراوان است.”

/ 0 نظر / 16 بازدید