اخبار

افزایش 25 درصدی دوقلوها در ایتالیا

 

محققان ایتالیایی اعلام کردند که از سال 1990 تا 2005 تعداد تولدهای دوقلو در این کشور 25 درصد و در آمریکا 21 درصد افزایش یافته است .

به گزارش محققان موسسه عالی بهداشت در بررسی های خود نشان دادند که بین سال های 1990 تا 2005 زایمان های نوزادان دوقلو 25 درصد افزایش یافته که این رقم با افزایش 21 درصدی تولدهای دوقلو در آمریکا قابل مقایسه است .

این محققان، تکنیک های بارداری مصنوعی را بعنوان اولین دلیل این افزایش معرفی کرده اند .همچنین این تحقیقات نشان می دهد که دوقلوزایی در بین مادرانی که در سنین بالای 30 سالگی دارای فرزند می شوند بیشتر است .این محققان تاکنون 22 هزار دوقلو را در بانک ثبت ملی دوقلوها ثبت کرده اند که از این تعداد در حدود دو هزار دوقلوی کمتر از 12 سال دارند.

این دانشمندان در جست و جوی درک این مسئله هستند که دوقلوزایی از پدر و مادر به ارث می رسد و اینکه چه تفاوت هایی میان دوقلوهای همسان و غیرهمسان وجود دارند .

بر اساس گزارش آنسا ، افزایش تعداد تولدهای دوقلو می تواند مشکلاتی را برای سلامت عمومی ایجاد کند .

این محققان در این خصوص اظهار داشتند: دوقلوها با بیشترین خطر مرگ و بیماری های ناشی از تولد نارس مواجهند به طوری که اکثر این نوزادان قبل از هفته سی و هفتم بارداری متولد می شوند. دوقلوهای نارس بخوصوص با وزن کمتر از 500 گرم متولد می شوند و بنابراین به درمان های پس از تولد نیاز دارند که متاسفانه اکثر مراکز زایمان فضای کافی برای ارائه این مراقبت های دراز مدت را در اختیار ندارند ، بطوری که در مرکز و جنوب ایتالیا بیشتر نوزادان نمی توانند در مرکزی که متولد می شوند تحت مراقبت قرار گیرند وبه همین منظور یکی دو ساعت پس از تولد از یک بیمارستان به بیمارستان دیگری منتقل می شوند که این جابجایی خطرات زیادی را بدنبال دارد .

/ 0 نظر / 27 بازدید